תכנון חברתי לחצר בי"ס שריד, רחובות

תהליך התכנון החברתי של ביה"ס שריד נערך בשיתןף סטודיו DIO. זהו מהלך אסטרטגי כולל המשלב תכנון פיזי ופדגוגי בראייה לטווח ארוך בשיתוף קהילת בית הספר. התהליך פעל בשכבות מהפנים אל החוץ. הוא נפתח בצוות ההוראה והמשיך ממנו אל התלמידים, ההורים תושבי השכונה ושותפים נוספים.
במסגרתו חברי קהילת ביה"ס העלו מגוון רעיונות וצרכים, השתלבו בשיח התכנוני והשפיעו על תוצרי התכנון העתידיים למרחב ביה"ס. ביחד עם חברי הנהגת ההורים, הובלנו יוזמה בשם ״עושים גינה: מתנה לשכונה״ שהשתלבה בתפיסה הייחודית של בית הספר – לוקחים אחריות – משנים מציאות, ואפשרה חשיבה ועשייה משותפת של מגוון פעילויות שתורמות למרחב ולקהילת בית הספר. סביב יום המעשים הטובים 2018 הובילו תלמידי ומורי בית הספר פרויקטים שמטרתם לעשות טוב למרחב ולקהילה של בית הספר וסביבתו – "לכל אחד יש מה לתת שמשהו אחר ישמח לקבל". הפרויקטים אפשרו "להוציא החוצה" את העשייה הבית ספרית ולהביא לידי ביטוי במרחב את התהליכים הייחודיים שמתרחשים בו.

על בסיס העבודה עם קהילת ביה"ס והרעיונות שהועלו על ידם גובשו המלצות אסטרטגיות לבית הספר. הוחלט על גיבוש "תכנית אב" למרחב הציבורי הפתוח של בית הספר, שתאפשר פיתוח מדורג ותהווה פלטפורמה לתכנון וביצוע ביחד עם קהילת בית הספר בהתאמה לתקציבים העתידיים, לתכניות הפדגוגיות שפועלות בבית הספר ולצרכים המשתנים של הקהילה.

תכנון חברתי שריד 1
תכנון חברתי שריד 2
תכנון חברתי שריד 3
תכנון חברתי שריד 4
תכנון חברתי שריד 5
תכנון חברתי שריד 6
previous arrow
next arrow